W gdańskim ogrodzie muz – prezentacja katalogu

Drodzy Czytelnicy,

najwyższa pora, by przedstawić Wam katalog, który upamiętnia wystawę rękopisów i starych druków PAN Biblioteki Gdańskiej z czerwca i lipca 2015 roku. Podobnie jak ekspozycja nosi on tytuł W gdańskim ogrodzie muz. Gimnazjum Akademickie w Gdańsku wobec kultury starożytnych Greków i Rzymian. Idee, teksty, artefakty. Na niemal 300 stronach tekstu w 43 notach opisaliśmy prezentowane na wystawie obiekty. Dodatkowo wszystkie one zostały sfotografowane i – jak mamy nadzieję – będą cieszyły oko każdego Czytelnika. Książka nasza ma charakter edukacyjny (tak jak wystawa), ale jest zarazem publikacją naukową. Dlatego w części pierwszej, która poprzedza katalog, proponujemy również cztery opracowania – o różnorodnej tematyce, zawsze jednak opisujące i komentujące kulturę dawnego Gdańska w relacji do antyku grecko-rzymskiego.

Wersja elektroniczna naszej publikacji została dofinansowana ze środków Miasta Gdańska, dzięki czemu każdy może pobrać ją stąd za darmo. Dziękujemy przy okazji jeszcze raz Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej książki. Staraliśmy się skrupulatnie wyliczyć wszystkich naszych dobroczyńców na początku naszej publikacji. Tutaj jednak pozwolimy sobie jeszcze raz serdecznie podziękować P.T. Zarządowi Stowarzyszenia “Nasz Gdańsk”, bo również dzięki Ich uprzejmości możemy dzisiaj nasz katalog upublicznić. Co też czynimy, zachęcając do pobrania pliku PDF, ukrytego pod zamieszczoną niżej podobizną okładki.

okładka e-booka

Dla osób, które preferują formaty stworzone z myślą o e-czytnikach, przygotowaliśmy także wersje epub i mobi. Ze względów technicznych nie umieszczamy ich bezpośrednio na serwerze WordPressu, ale pobrać je można z wirtualnego dysku Google, klikając na poniższy link:

https://drive.google.com/folderview?id=0ByX0wHd5ueKcV2xBWWsxWk9zQUU&usp=sharing

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s