Z “ogrodowych” propozycji: “Muzealne sztuczki” i “12 prac muzealnego bohatera” w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Z przyjemnością rekomendujemy dwie propozycje, które współtworzą kalendarz wydarzeń projektu “W nadbałtyckim ogrodzie muz. Gdańsk wobec kultury starożytnych Greków i Rzymian”. Dział Edukacji Oddziału Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego Gdańsku już na jutro przygotowuje kolejną edycję “Muzealnych sztuczek” o tytule “Bohaterowie i herosi ze świata mitologii“, w której pojawią się mity greckie i rzymskie.

A już za tydzień, 6 czerwca (w sobotę) będzie można wziąć udział w grze miejskiej dla dzieci pt. “12 prac muzealnego bohatera, czyli śladem mitologii po Gdańsku…”. Na przyszłą sobotę są jeszcze wolne miejsca, dlatego… zachęcamy do zapoznania się z informacjami poniżej i do zapisywania swoich pociech.

image008

„12 prac muzealnego bohatera, czyli śladem mitologii po Gdańsku. Gra miejska”

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Dawno, dawno temu w starożytnej Grecji żyli bogowie i herosi. Opowieści o nich inspirowały wielu ludzi z całej Europy, którzy w swych miastach umieszczali liczne nawiązania do bogatej greckiej mitologii. Nie inaczej było w Gdańsku. Żeby je odnaleźć, trzeba się jednak nie lada napracować! Jednym z najodważniejszych greckich bohaterów był Herkules, którego czyny były wspaniałe, pełne licznych niebezpieczeństw i niesamowitych przygód. I właśnie dlatego, Herkules będzie patronował uczestnikom naszej gry, którzy wyruszą szlakiem 12 prac, po uliczkach i zakamarkach Gdańska. Wszak rzeźba przedstawiająca Herkulesa znajduje się na… no właśnie, gdzie? Warto wiedzieć, że dwa dni wcześniej, 4 czerwca w starożytnym Rzymie obchodzono święto tego herosa.

Gra miejsca towarzyszy projektowi “W nadbałtyckim ogrodzie muz. Gdańsk wobec kultury starożytnych Greków i Rzymian”, który jest realizowany w ramach partnerskiego porozumienia między Polską Akademią Nauk Biblioteką Gdańską, Katedrą Filologii Klasycznej Uniwersytetu Gdańskiego, Muzeum Narodowym w Gdańsku i Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Informacje dla rodziców:

– zbiórka 6 czerwca 2015 przed budynkiem Oddziału Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1 w Gdańsku

– udział w grze jest bezpłatny

– obowiązują zapisy na udział w grze pod numerem telefonu +48 58 301 70 61 w. 216 i 252 (Dział Edukacji)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s